http://www.forum.mn

Overview

НИТХ-ын сонгуульд нэр дэвшигчид
Нийслэлийн Иргэдийн төлөөлөгчдийн хурлыг сонгох 2004 оны сонгуульд нэр дэвшигчдийг Нийслэлийн сонгуулийн хорооны зарласнаар толилуулж байна.

Т/Д   Нэр дэвшигчийнОвог нэр Нам, эвслийн нэр Эрхэлж байгаа ажил, албан тушаал
1 1 Жасрайн Жанцан МАХН "Монгол шуудан” ХК-ийн захирал
  2 Дашзэвэгийн Зоригт Эх орон-Ардчилал эвсэл "Монгол шуудан" банкны ТУЗ-ийн дарга
  3 Банзрагчийн Энхбат МУНН Чөлөөт уран бүтээлч
2 1 Ядамжавын Аюушжав МАХН Нийслэлийн Татварын газрын хэлтсийн дарга
  2 Тогтохын Мөнхбаяр Эх орон-Ардчилал эвсэл Баянзүрх дүүргийн Ардчилсан намын дарга
  3 Лувсан-Очирын Жаргалсайхан МУНН "Хос од сервис" ХХК-ийн менежер
3 1 Мягмаржавын Ганбаатар МАХН "Монгол шуудан" ХК-ийн дэд захирал
  2 Сүрэнжавын Пүрэв Эх орон-Ардчилал эвсэл "Гангар инвест" ХХК-ийн захирал
  3 Батдэлгэрийн Батболд МУНН "ХLТА" ХХК-ийн захирал
  4 Луухүүгийн Жамц БНН "Орхон" их сургуулийн сургалтын албаны дарга
  5 Лхүнбэнгийн Эрдэнэтуул Бие даагч "Идэр" дээд сургуулийн багш
4 1 Цэгмэдийн Болд МАХН Улаанбаатар хотын Захирагчийн ажлын албаны Хот тохижилтын хэлтсийн дарга
  2 АвирмэдийнДамдинбазар Эх орон-Ардчилал эвсэл “Газарчин" дээд сургуулийн захирал
  3 Базарсадын Цэрэнчимэд МУНН "Magic suit ” ХХК-ийн менежер
5 1 Батзоригтын Эрдэнэбат МАХН Батлан хамгаалахын дэд сайд
  2 Цэрэнбатын Сэдванчиг Эх орон-Ардчилал эвсэл "Бридж" группийн дэд еренхийлөгч
  3 Даваагийн Басандорж МНН МНН-ын дарга
  4 Гэндэнгийн Баянжаргал МУНН "Ижий Монгол" ХХК-ийн ерөнхий захирал
6 1 Тогмидын Гантөмөр МАХН Баянзүрх дүүргийн Засаг дарга
  2 Содномын Бэхбат Эх орон-Ардчилал эвсэл "Улаанбаатар ротари" клубын ерөнхийлөгч
  3 Түдэвийн Хэрлэн МУНН "Мuka Зuррtу" зочид буудлын ажилтан
  4 Балжиндоржийн Энхсайхан БНН "Монголиан Барбекю” ХХК-ийн захирал
7 1 Бат-Очирын Пүрэвжав МАХН Ус суваг ашиглалтын газрын дэд дарга
  2 Домхүүгийн Энхцэцэг Эх орон-Ардчилал эвсэл "Номун" клиникийн змнэлгийн санхүүгийн албаны дарга
  3 Насангийн Энхтүвшин МУНН "ЭББА" ХХК-ийн инженер
8 1 Түндэвийн Энхтайван МАХН Түлш эрчим хүчний ерөнхий газрын захирал
  2 Мядагийн Нэргүй Эх орон-Ардчилал эвсэл Налайх дүүргийн "Бүтээлч үйлс" компанийн захирал
  3 Дамдингийн Нарангэрэл МУНН "Баян хадат тур" ХХК-ийн дэд захирал
  4 Пүрэврагчаагийн Тунгалаг Бие даагч Налайх дүүргийн Ардчилсан намын дарга
9 1 Бямбасүрэнгийн Лхагва МАХН Бага нуур дүүргийн Засаг дарга
   2 Шүхэрийн  Алтангэрэл Эх орон-Ардчилал эвсэл Нийслэлийн Ардчилсан намын дарга
  3 Ганхуягийн Үүрцайх МУНН "Шим Од" ХХК-ийн зөвлөх
10 1 Цогын Батбаяр МАХН Багахангай дүүргийн Засаг дарга
  2 Юмдоржийн Идэрцогт Эх орон-Ардчилал эвсэл "Мөнх пресс" ХХК-ийн ерөнхий захирал
  3 Чүлтэмдагвын Эрдэнэчимэг МУНН "Жоохой" ХХК-ийн менежер
11 1 Нямаагийн Хажидсүрэн МАХН "Орхон" их сургуулийн захирал
  2 Найданпүрэвийн Энхтүвшин Эх орон-Ардчилал эвсэл Хан-Уул дүүргийн Ардчилсан намын дэд дарга
  3 Цэцээгийн Болормаа МУНН "АОСС" оёдлын үйлдвэрийн зохион байгуулагч
  4 Намжаагийн Дашзэвэг Бие даагч "Монгол" дээд сургуулийн захирал
12 1 Дэлэгийн Загджав МАХН Хан-Уул дүүргийн Засаг дарга
  2 Даваанямын Очирхуяг Эх орон-Ардчилал эвсэл "Чингис шар айраг” ХХК-ийн эахирал
  3 Рагчаагийн Төртогтох МУНН Малчин, тариачны холбооны дэд тэргүүн, Байгалийн гамшигт нэрвэгдэгсдэд туслах сангийн тэргүүн
13 1 Пүрэвжалын Мөнхжаргал МАХН "МИАТ'” компанийн захирлын зөвлөх
  2 Батмөнхийн Батсуурь Эх орон-Ардчилал эвсэл "Аварга" дээд сургуулийн захирал
  3 Чойсүрэнгийн Ваша МУНН "Цагаан бар" хамгаалалтын албаны ажилтан
  4 Сандагийн Рэгзэдмаа БНН "Улаанбаатар хивс" ХК-ийн дэд эахирал
  5 Мягмаржавын Юмчмаа Бие даагч Хан-Уул дүүргийн Мал эмнэлгийн менежер
14 1 Санжаажавын Батмөнх МАХН ИНЕГ-ын менежер
  2 Аюушийн Гантулга Эх орон-Ардчилал эвсэл "Ази Инвестмент капитал групп" ХХК-ийн ерөнхий захирал
  3 Дашийн Эрдэнэтөгс МУНН МУНН-ын Тамгын газрын нарийн бичгийн дарга
15 1 Лувсангийн Доржсамбуу МАХН "Биокомбинат" ТӨҮГ-ын захирал
  2 Нанзадын Чулуунбаатар Эх орон-Ардчилал эвсэл "Эх орон-Ардчилал" эвслийн дэд менежер
  3 Намдангийн Амгалан МУНН "Май софт системс" ХХК-ийн  менежер
  4 Төмөрдөшийн Насанхүү Бие даагч "Мон Фреш жүүс" ХХК-ийн ерөнхий захирал
16 1 Ванчиндоржийн Отгондэмбэрэл МАХН УБТЗ-ын Хэрэг эрхлэх газрын орлогч дарга
  2 Сэмжидсүрэнгийн Ган-Эрдэнэ Эх орон-Ардчилал эвсэл Монголын Таеквондогийн холбооны ерөнхий нарийн бичгийн дарга
  3 Сандагийн Чулуунбаатар МУНН Монголын Татвар төлөгчдийн ҮЭ-ийн холбооны ерөнхийлөгч
  4 Доржцэдэнгийн Дуламсүрэн БНН МУИС-ийн ЭЗДС-ийн тэнхимийн эрхлэгч
17 1 Энэбишийн  Мөнх-Очир МАХН Нийслэлийн Захирагчийн ажлын албаны Аялал, жуулчлалын хэлтсийн дарга
  2 Пүрэвийн Отгонбаяр Эх орон-Ардчилал эвсэл "Ашид Ундрах" ХХК-ийн захирал
  3 Тошилын Баярхүү МУНН "Минжит Булган" ХХК-ийн захирал
  4 Бат-Очирын Эрдэнэцэцэг БНН Нийгмийн даатталын ажилтнуудын ҮЭ-ийн нэгдсэн хорооны дарга
18 1 Сэдбазарын Отгонбат МАХН Гадаадын хөрөнгө оруулалт, гадаад худалдааны агентлагийн орлогч дарга
  2 Сэрээнэндоржийн Батчимэг Эх орон-Ардчилал эвсэл "Сотланд" ХХК-ийн захирал
  3 Баатархүүгийн Гэрэлтуяа МУНН “Улаанбаатар Буян" ХХК-ийн захирал
19 1 Пүрэвдоржийн Цогтбаатар МАХН Баянгол дүүргийн Тохижилт үйлдвэрлэл, үйлчилгээний хэлтсийн дарга
  2 Содномзундуйн Эрдэнэ Эх орон-Ардчилал эвсэл Баянгол дүүргийн Ардчилсан намын дарга
20 1 Дугаржавын Баасансүрэн МАХН Нийслэлийн МАХН-ын хорооны дэд дарга
  2 Сүхзагдын Сэнгэдорж Эх орон-Ардчилал эвсэл "ДДХ-Андууд” ХХК-ийн дэд захирал
  3 Мандахын Ганпүрэв МУНН "АМНО” ХХК-ийн захирал
21 1 Отгонбаярын Даваасамбуу МАХН ГТХЭГ-ын дарга
  2 Цэвэлсодномын Ганхүү Эх орон-Ардчилал эвсэл Нийслэлийн Захирагчийн ажлын албаны  ахлах мэргэжилтэн
  3 Нацагдоржийн Анхбаяр МУНН МУНН-ьн Хяналтын ерөнхий зөвлөлийн дарга
22 1 ЛхүндэвийнНайдан МАХН Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг дарга
  2 Нямдаваагийн Гантөмөр Эх орон-Ардчилал эвсэл Нийслэлийн Ардчилсан намын хорооны гишүүн
  3 Самбуугийн Сүрэнжав МУНН "Соп" хууль эүйн товчооны эрхлэгч
  4 Нанзадын Ганцэцэг БНН Сонгинохайрхан дүүргийн ТҮК-ийн байцаагч
23 1 Түдэвийн Билэгт МАХН Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын Тэргүүлэгчдийн дарга
  2 Ломбын Эрхэмбаяр Эх орон-Ардчилал эвсэл “Түмэн шувууд" ХХК-ийн захирал
  3 Шаравын Амгалан МУНН "Мон Лун авто" ХХК-ийн ерөнхий захирал
  4 Жигжидсүрэнгийн Буяндэлгэр БНН Хувиараа хөдөлмөр зрхлэгч
24 1 Батжаргалын Батзориг МАХН "Кёкүшюзан хөгжил" сангийн гүйцэтгэх захирал
  2 Төмөртогоогийн Болдбаатар Эх орон-Ардчилал эвсэл “Торгон туул" ХХК-ийн захирал
  3 Совдоогийн Баттогтох МУНН "Хайрхан трейд" ХХК-ийн захирал
  4 Санжаагийн Баянманлай БНН “Ган Энх трейд" ХХК-ийн ерөнхий менежер
25 1 Бульдангийн Эрдэнэбилэг МАХН "Монгол керамик" ХК-ийн ТУЗ-ийн дарга
  2 Дондогжалын Мөнх-Очир Эх орон-Ардчилал эвсэл Консерватив төвийн менежер
  3 Шагдарсүрэнгийн Гүрбазар МУНН МҮТВ-ийн редактор, сэтгүүлч
  4 Готовын Баттулга БНН "Буян хөхий” ХХК-ийн зөвлөх их эмч
26 1 Дагвын Баярсайхан МАХН Сонгинохайрхан дүүргийн Засаг даргын орлогч
  2 Дашхүүгийн Гэрэлхүү Эх орон-Ардчилал эвсэл "Агро Эко" ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал
  3 Гунгаагийн   Батдэлгэр БНН "Наран АОТ” ХХК-ийн захирал
27 1 Батбаярын Ундармаа МАХН "Бишрэлт трейд" ХХК-ийн ерөнхий захирал
  2 Лайханы Ганбаатар Эх орон-Ардчилал эвсэл “Айванхоу майнз" ХХК-ийн мэргэжилтэн
  3 Гэндэнпилийн Мянганбаяр МУНН Монголын худалдаа, эд хэрэглэгчдийн төв холбооны дарга
  4 Жамсрангийн Чинбат БНН 72 дугаар сургуулийн захирал
  6 Жудагийн Мэндбаяр Бие даагч “Глоб интернэйшнл” группийн ерөнхийлөгч
28 1 Нордовын Болормаа МАХН МХЭТ-ийн тэргүүн
  2 Магвансүрэнгийн Хүрэлсүх Эх орон-Ардчилал эвсэл "Нар-Мон" ХХК-ийн захирал
  3 Батдэлгэрийн Оюунтуяа МУНН “Хатагтай” эмнэлгийн эмч
  4 Баэарсадын    Батсайхан БНН "Наран-Арт" ХХК-ийн захирал
29 1 Пүрэвдоржийн Хангал МАХН "Классик Авто трейд" ХХК-ийн захирал
  2 Даньдиагийн Жаргалсайхан Эх орон-Ардчилал эвсэл "Цахилгаан тээвэр" ХК-ийн ерөнхий инженер
  3 Лувсанчүлтэмийн Эрдэнэ МУНН Олон улсын хэлний "Түгээмэл" төвийн захирал
  4 Базаррагчаагийн Зоригоо БНН "Мон Өл экс" ХХК-ийн менежер
30 1 Гомбосүрэнгийн Мөнхбаяр МАХН Улаанбаатар хотын еренхий менежер
  2 Дармаагийн Амарбаясгалан Эх орон-Ардчилал эвсэл "Stageland" ХХК-ийн ерөнхий захирал
  3 Цэндсүрэнгийн Баярсайхан МУНН Гадаад хэргийн яамны жолооч
  4 Рэнцэнхорлоогийн Түмэнцогт БНН “SSSМ" ХХК-ийн менежер
31 1 Миеэгомбын Энхболд МАХН Нийслэлийн Засаг дарга бөгөөд Улаанбаатар хотын Захирагч
  2 Жамганы Эрдэнэ-Уул Эх орон-Ардчилал эвсэл Чингэлтэй дүүргийн Ардчилсан намын Тамгын газрын дарга
  3 Лхамсүрэнгийн Хатанбаатар МУНН Монголын Өмгөөлөгчдийн холбооны хянан шалгагчдын зөвлөлийн гишүүн
  4 Халтарын Сайнбаатар БНН БНН-ын Хэвлэл, мэдээллийн албаны дарга
32 1 Цэдэнбалын Цогзолмаа МАХН Нийслэлийн Хүүхэд, залуучуудын хөгжлийн газрын дарга
  2 Цэдэндамбын Баярсайхан Эх орон-Ардчилал эвсэл Бөхийн "Есөн туг" клубын захирал
  3 Дон-Очирын Дондовсамбуу МУНН "Чингис" шар айрагны үйлдвэрийн инженер
33 1 Цэндсүрэнгийн Түмэнгэрэл МАХН “MGL golden eagle" ХХК-ийн захирал
  2 Самбалхүндэвийн Хаш-Эрдэнэ Эх орон-Ардчилал эвсэл Кемеровын их сургуулийн Монголын салбарын захирал
  3 Тожилсүрэнгийн Ганбаатар МНН МНН-ын хариуцлагатай нарийн бичгийн дарга
  4 Тангадын Мандир МУНН ХЦГ-ын эрдэм шинжилгээний тасгийн мэргэжилтэн
34 1 Дамжингийн Бат-Эрдэнэ МАХН "Эрдэнэ суварга" ХХК-ийн захирал
  2 БатаагийнБатцэнгэл Эх орон-Ардчилал эвсэл "Тумбааш" ХХК-ийн ерөнхий захирал
  3 Намсрайн Нагаанбуу МУНН "Их засаг'' их сургуулийн багш
  4 Лувсандоржийн Батбаяр БНН "МОНЦАМЭ" агентлагийн гадаад мэдээний редакцийн орчуулагч редактор
35 1 Дагвадоржийн Очирбат МАХН Чингэлтэй дүүргийн Засаг дарга
  2 Шаравдоржийн Түвдэндорж Эх орон-Ардчилал эвсэл Ардчилсан намын ҮЗХ-ны гишүүн
  3 Үржингийн Хүрэлбаатар МУНН МУНН-ын дарга
  4 Пүрвээгийн Эрдэнэ Бие даагч Нийслэлийн МАХН-ын хорооны улстөрийн ажилтан
36 1 Сэнгээгийн Баярмөнх МАХН "Сэрүүлэг" сонины эрхлэгч
  2 Сорогжоогийн Очирбат Эх орон-Ардчилал эвсэл Нийслэлийн Хот төлөвлөлт, зураг төсөл, эрдэм шинжилгээний хүрээлэнгийн секторын эрхлэгч
  3 Ламжавын Баттуул МУНН "Мюзик холл" дээд сургуулийн багш
  4 Тазнаагийн Занашир БНН Монголын мэргэжлийн боксын холбооны ерөнхийлөгч
37 1 Дондогийн Энхбаяр МАХН Улсын клиникийн төв эмнэлгийн тасгийн эрхлэгч
  2 Эрдэнийн Ганболд Эх орон-Ардчилал эвсэл "Ган-тех" группийн ерөнхийлөгч
  3 Алтанхуягийн Отгонболд МУНН "Хатагтай" эмнэлгийн ерөнхий эмч
38 1 Барадийн Отгонзул МАХН "Универсал" ХХК-ийн захирал
  2 Даваахүүгийн Нямхүү Эх орон-Ардчилал эвсэл "Улаанбаатар менежмент" ХХК-ийн ТУЗ-ийн дарга
  3 Адъяабазарын Мөнхбаатар МУНН ШУА-ийн Хими технологийн хүрээлэнгийн эрдэм шинжилгээний ажилтан
39 1 Гунгаажавын Өлзийбүрэн МАХН "Лост Инвест" ХХК-ийн зөвлөх
  2 Жигжидийн Болдбаатар Эх  орон-Ардчилал эвсэл Сүхбаатар дүүргийн Эх орон-МАШСН-ын дарга
40 1 Дэмбэрэлийн Энхбаяр МАХН Сүхбаатар дүүргийн Засаг дарга
  2 Дашжамцын Баттулга Эх орон-Ардчилал эвсэл Сухбаатар дүүргийн Ардчилсан намын дарга
  3 Балжингийн Баасандулам МУНН Хувиараа хөдөлмөр эрхлэгч

 Нийслэлийн Сонгуулийн Хороо

Огноо : 2004-10-05 15:57:58                        

Copyright © 2009 . All Rights Reserved.